Nasze Cele


 

Naszym celem jest:

 

- rozbudzanie zamiłowań dzieci,

 - propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia,

 - wspieranie spontaniczności i twórczej aktywności,

 - kształtowanie twórczej i otwartej postawy u dziecka,

 - sprawianie, że dziecko czuje się potrzebne, kochane i wierzy we własne zdolności i wartości;

 - pomoc w akceptacji dziecka przez siebie oraz środowisko przedszkolne,

 - pomoc Rodzicom w pokonywaniu trudności i problemów związanych z wychowaniem i edukacją dziecka

 

W ramach Czesnego zapewniamy:

 

 zajęcia plastyczno- konstrukcyjne -aby mały twórca mógł chętnie i swobodnie podejmować aktywność twórczą, należy dostarczyć mu różnego rodzaju bodźców: wizualnych, słuchowych, dotykowych, itp. Dzieci będą fantazjować przy pomocy plasteliny, masy solnej, papieru, farb i innych materiałów. Będziemy rozbudzać dziecięcą wyobraźnię za pomocą najróżniejszych materiałów naturalnych: piasku, kamyków, patyków, muszli, nasion i szyszek. 

 

Rytmika – gry i zabawy umuzykalniające z użyciem różnych instrumentów muzycznych. Dzieci będą bawić się z muzyką poprzez śpiew, opowieści ruchowe, grę na prostych

 

czytanie książek –  rozwijamy umiejętności językowe naszych podopiecznych, doskonalimy ich pamięć i wyobraźnię, poszerzamy wiedzę poprzez głośne czytanie. Pamiętajmy o tym, że głośne czytanie to znakomita metoda wychowawcza, rozwijająca dzieci umysłowo i społecznie.

 

język angielski 2 razy w tygodniu;

język niemiecki 1 raz w tygodniu

 


Zajęcia matematyczne-  poprzez zabawy i gry postaramy się przybliżyć dzieciom świat matematyki przy pomocy autorskiego programu prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej „Dziecięca Matematyka”.

 

uroczystości przedszkolne i rodzinne;

bal karnawałowy; przygotowanie do nauki czytania i pisania

 

Oferujemy odplatnie udział w wycieczkach; w teatrzykach przyjezdnych, wyjścia do teatru; Mikołajki (paczki dla dzieci)

W ciągu roku szkolnego planowane jest około 6 wyjść.

 

 

 

 

 

"Powiedz mi – a zapomnę.

Pokaż – a zapamiętam.

Pozwól wziąć udział – a zrozumiem"

Konfucjusz

Naturalną drogą zaspokajania potrzeb i zainteresowań dziecka jest zabawa. To ona ma ogromny wpływ na kształtowanie rozwoju dziecka, oraz postawy do świata i ludzi. Dlatego tym większą mamy  satysfakcję z właściwie podejmowanych działań. Otwieramy nowe punkty sal zabaw, w których dzieci mogą bawić się do woli, rozładowywać nadmiar energii, ćwicząc przy tym swoje zdolności ruchowe. Jeśli Twoje dziecko ma potrzebę zabawy, a ty chcesz zrobić spokojnie zakupy, to jest to możliwe z nami!!! Zajmiemy się Twoim skarbem, otaczając je fachową opieką. W naszych placówkach możesz także spędzić czas wspólnie z dzieckiem, bawiąc się lub przeglądając czasopisma przy aromatycznej kawie, mając cały czas na oku swoją pociechę.

Organizujemy także przyjęcia urodzinowe, które Twoje dziecko długo bedzie wspominać.

Zapraszamy!!!